SEO

Seo Bursa Yazı Dizisi 2: HTML ve Site Mimarisi

Pinterest LinkedIn Tumblr

HTML

Web sitenizin HTML kodu, SEO Bursa pazarlama bulmacasının önemli bir parçasıdır. Doğru etiketler, başlıklar ve açıklamalar olmadan Google, içeriğinizin ne hakkında olduğunu ve neden rakiplerinizden daha iyi sıralanması gerektiğini anlamakta zorlanacaktır.

bursa seo fiyatlari
bursa seo fiyatlari

İnsanlar HTML’nin SEO’nun bir parçası olduğunu okuduğunda korkarlar ama endişelenmeye gerek yok. Kod bilmeniz gerekmez ve etiketleri ve açıklamaları değiştirmek çok az çaba gerektirir. Çoğu durumda, HTML’yi değiştirmek, Seo Bursa açısından kopyalayıp yapıştırmak kadar kolaydır.

HTML Öğeleri

Şimdi Seo Bursa için HTML’de aramanız gereken bazı faktörleri sıralayalım.

Başlık etiketleri

Birçok insanın kafasını karıştıran bir şey, başlık etiketi ve H1 etiketidir. Bunlar iki farklı başlıktır ve bu şekilde ele alınmalıdır. Başlık etiketi, tarayıcınızın üst kısmındaki sekmede görüntülenir ve sayfanız Google’da göründüğünde görünür.

Meta Açıklaması

Meta açıklama aşağıdaki alandır. Burada, arama yapan kişiye içeriğin ne hakkında olduğunu söyleme fırsatınız var. Bu bölümü anahtar kelimeler için optimize etmek önemlidir ve 160 karakterden uzun olmamalıdır. Hem mobil Seo Bursa hem de masaüstü Seo Bursa ekranlarında doğru şekilde görüntülenmesini istiyorsunuz.

schema
schema

Schema (Şema)

Şema, google ve yahoo gibi google gibi çok sayıda arama motorunun ortak çalışmasının sonucudur. Esasen, SERP’lerin içerik materyalinizi gösterme şeklini geliştiren benzersiz HTML etiketlerinin yalnızca bir alt kümesidir.

Örneğin, Bitcoin ile yukarıdaki örneğin yazarı, SERP’de Seo Bursa Google sunumlarının puanını oluşturmak için bir şema kullandı. Ancak gerçekte doğru uygulama yerine küçük bir şeydir.

Şemanızı dahil etmeyi tamamladığınızda, her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmak için web sayfanızı kontrol etmeyi unutmayın.

Alt başlıklar

Bir alt başlığın bir örneği, H1’iniz olabilir. Bu, makalenizin adıdır ve en üstte görüntülenir. Basitçe bir kelime dizisi gibi görünse de, H1’iniz olduğu için çok önemlidir. Bu senin bir numaralı başlığın.

Bu başlık, Google’a içerik malzemesinin nesnesinin veya parçasının ne hakkında olduğunu söyler. Ek olarak, Seo Bursa web sayfasına ilk geldiklerinde okuyucuları cezbetme olanağınız da var. H1’inize bir numaralı anahtar kelimenizi uygulamanız gerekir, ancak anahtar kelime öbekleri doldurmanıza gerek yoktur.

Ayrıca bir kişiyi web sayfasına davet ederken H1’imi de düşünmek istiyorum. İşlemsel veya saldırgan olmamalıdır. H1’inizle birlikte web sayfasını korumak için okuyucuları tuzağa düşürmeniz gerekir.

Alternatif Metin

Alternatif metin içeriği, makalenizdeki bir fotoğrafı tanımlar. İçerik materyalinin tüm bölümleri buna sahiptir, ancak bazı insanlar onu kullanmaz. Alternatif metin içeriği faktörü, google ve yahoo gibi google gibi arama motorlarının fotoğrafı görme engellilere sözlü olarak anlatabilmesidir. Alternatif metin içeriği yazarken, Seo Bursa fotoğrafın ne olduğunu iyice yıkmak için buna ihtiyacınız vardır, ancak bunları ayrıca anahtar ifadeler yerleştirmek için de kullanabilirsiniz.

URL Bilgisi

Bu fotoğrafa tekrar geri dönerseniz, kapsayıcının “içerik materyali reklamcılığı nedir” ifadesinin karşısında olduğunu görebilirsiniz. Bu, URL bilgisidir, bu, Google’a içerik malzemesinin ne hakkında olduğunu söyleyen URL’nin bir parçasıdır. Bunlar aynı zamanda maksimum önemli anahtar kelimenizi eklemek için çok önemli bölgelerdir.

html hatalari
html hatalari

Doğru HTML İyileştirmelerini Yapmak İçin 4 İpucu

Web siteniz için çevrimiçi HTML geliştirmeleri yaparken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli önerilerim şunlardır:

  • Size yardımcı olması için ekipman kullanın: Bunu telaffuz etmeye devam ediyorum, ancak bu çok önemli. Elde edilebilen çeşitli arama motoru optimizasyonu reklam ekipmanları, web sitenizle birlikte çevrimiçi olarak HTML sorunlarının farkına varmanıza yardımcı olacakları için gerçekten de finansmana değer. Örneğin Ahrefs, bir web sitesinde replika ad etiketleri olup olmadığını veya meta açıklamaları olmayan makalelerin sayısını söyler.
  • Muhalefetin sırtına binmek: Hırsızlık kötüdür, ancak fikir için en yüksek puanlı rekabetinizi kullanmak değil. Ad etiketinizde veya meta açıklamanızda ne kullanmanız gerektiğini ayırt etmekte zorlanıyorsanız, muhalefetin ne yaptığına bakın.
  • Anahtar kelimeleri asla doldurmayın: Korkunç bir şekilde okunan, anahtar kelimelerle dolu bir meta açıklamasından daha kötü bir şey yoktur. Google bunu uygun görecek ve yeterince yapmanız durumunda sizi cezalandırabilir.
  • H2, H3 ve H4 başlıklarını ihmal etmeyin: H1 başlıklarından bahsetmiştik, gerisini de unutmayın. Bunların tümü, makalenizin uzmanlık alanı haline getirdiği konu hakkında Google’ı bilgilendirmeye yardımcı olacak bir numaralı anahtar kelime öbeğinize sahip olmanız gereken önemli konumlardır.
site mimarisi
site mimarisi

Site Mimarisi

Doğru bir internet sitesi yapısı, Seo Bursa optimizasyonu reklamcılığı için çok önemli olan mükemmel bir insan deneyimiyle sonuçlanır. Hızlı yükleme süreleri, güvenli bağlantı ve mobil olarak hoş bir tasarım gibi şeyleri bir uzmanlık haline getirir.

İdeal olarak, web sitenizin yapısını alan adı için alışveriş yapmadan önce çevrimiçi olarak haritalandırabilirsiniz. Bu, kesinlikle kişinin kafasına girmenize ve tarzınızı mükemmel bir insan deneyimine (UX) dönüştürmek için tersine mühendislik yapmanıza izin verir.

ConversionXL, UX’inizin etkili olduğundan emin olmak için mükemmel bir kılavuza sahiptir. Ayrıca, mükemmel bir “arama motoru deneyimi” için bazı konuları optimize etmek istiyorsunuz. İnternet siteniz Google için ne kadar fazla kullanılabilirse, o kadar üst sıralarda yer alır.

site mimarisi unsurlari
site mimarisi unsurlari

Site Mimarisi Unsurları

Web sitesi çevrimiçi yapısı konusunda zor zamanlar yaşıyorsanız, sonraki bölümlerin sizin için temizlemesi gerekir.

Taraması Kolay

“Yavaş hareket et” kelimesinin çok kullanıldığını göreceksiniz. Bu yaklaşım, Google, ne kadar mil olduğunu ayırt etmeye çalışmak için web web sitenizden çevrimiçi olarak geçer. Google, önemli anahtar sözcükleri tanımlar, web sitesindeki çevrimiçi sorunları teşhis eder ve hangi sıralamada yer alacağınıza karar vermek için bu öğeleri kullanır.

Web sitenizin tüm sayfalarını çevrimiçi olarak ne kadar düzgün bir şekilde dizine ekleyebildiklerine bağlı olarak, şaşırtıcı bir sonucu belgelemeleri çok daha olası olacaktır. Web sitenizin çevrimiçi sayfaları arasındaki köprülerin interneti ne kadar kalınsa, örümceklerin hepsine ulaşması o kadar az zor olur, bu da av motoruna web siteniz hakkında çevrimiçi olarak daha yüksek bir bilgi birikimi sağlar.

WordPress kullanıyorsanız veya bir web XML site haritası oluşturucu kullanıyorsanız, kolay bir eklenti ile bir site haritası büyütme yoluyla bu etkinliği Google için daha az zorlaştırabilirsiniz.

Amacınız, web sitesini mümkün olduğunca yavaş hareket edecek şekilde çevrimiçi hale getirmek olmalıdır. Google, web sitenizi çevrimiçi olarak tanımlamakta zorlanıyorsa, AI’nın kullanmakta olduğunuz tüm anahtar kelimeleri seçemeyebileceği gerçeğinden dolayı ekstra zor bir zaman dereceniz olabilir. Detaylar için Seo Bursa.

yenilenen icerik
yenilenen icerik

Yinelenen İçerik

Yinelenen içerik ve bunun sıralamanıza etkisi hakkında birçok efsane var. Birçok kişi sayfanızdaki her şeyin orijinal olması gerektiğini düşünür, ancak gerçekte arama motorları siteleri yinelenen içerik için cezalandırmaz. Web sitesi veya sitenizdeki misafir gönderilerini yeniden yayınlamak, yanlış yapmadığınız sürece (spam) SEO’nuzu etkilemez.

Örneğin, aynı içeriği Phuong gibi büyük bir ortamda yeniden yayınlarsanız. Bu arada, Google en yetkili alan adında olduğu için makalenizi önce Medium’da dizine eklediğinden, bu sıralamanızı etkileyebilir. Bu genellikle bir “normalleştirme” sorunu olarak adlandırılır ve sitenizde farkına bile varmadan meydana gelmiş olabilir.

Sitenizdeki bir veya daha fazla URL benzer veya yinelenen içerik gösterdiğinde kurallı bir sorun oluşur. Aslında, İnternette çok miktarda yinelenen içerik var. Birçok web sitesi sahibinin karşılaştığı bir durum, kenar çubuğunda görünen yinelenen içeriktir. Sitenizde bir blog yazısı yayınlıyorsanız ve kenar çubuğunda bir giriş varsa, Google yinelenen içeriği değerlendirebilir.

Ayrıca iki farklı etki alanında yinelenen içerik vakaları vardır. İçerik sendikasyonu buna bir örnektir. Seo Bursa ve sendikasyon, orijinal içeriğin başka bir yerde yeniden yayınlanmasıdır. Bu izin alınarak yapıldığı sürece Google sizi cezalandırmaz.

mobil uyumluluk
mobil uyumluluk

Mobil Uyumluluk

İlk olarak, Google mobil cihazları dizine ekler. Bu, Google’ın sitenizi taramasının ne kadar kolay olduğunu belirlemede en önemli karar verme faktörü olacağından, mobil cihazlarda iyi çalışan bir site oluşturmamız gerektiği anlamına gelir. Google’ın web siteniz hakkında ne düşündüğü hakkında birçok bilgi bulacaksınız.

SEO Pazarlama Google Arama Konsolu Yukarıdaki resme baktığınızda, bu sitenin mobil kullanılabilirlik sorunları olduğunu görebilirsiniz. Bu önemli bir güven sinyalidir ve çok fazla SEO Bursa suyu sağlamasa da fayda sağlayacak en iyi uygulamadır.

seo bursa hizmeti
seo bursa hizmeti

Web Sitenizin Mimarisini Geliştirmek için 3 İpucu

Web sitenizin kalitesini artırırken göz önünde bulundurmanız gereken üç önemli faktör vardır. Mimarlık endüstrisi ve Seo Bursa .

  • Önemli Web Verilerini anladığınızdan emin olun: Bulmacanın en önemli parçası Önemli Web Verileri’dir. Bunların ne olduğunu, puanınızı nasıl etkilediğini ve bu konuda neler yapabileceğinizi anlamanız gerekir. Daha fazla detay. Bu konuda ve web sitenizde her şeyi doğru yaptığınızdan emin olun.
  • Site Haritası Alın: Büyük bir siteniz varsa, WordPress site haritası eklentisi gibi bir şey kullanın. Bunun mükemmel bir örneği bir emlak sitesidir. Çok büyükler çünkü tüm emlak listeleri için binlerce sayfaya sahipler. İşleri daha da kötüleştirmek için, evler alınıp satıldıkça sayfalar sürekli değişiyor. Bir site haritasına sahip olmak, emlak web sitenizin her adres için sıralamasına yardımcı olacak, sıraladıkları anahtar kelime sayısını, trafiğinizi ve alan adı otoritenizi önemli ölçüde artıracaktır.
  • Kurallılaştırma sorunlarını düzeltin: Yinelenen içeriğe neden olan bir özellik genellikle web sitelerinde yerleşik olarak bulunur, ancak bu normalleştirme sorunlarını çözmenin yolları vardır. Kesin çözüm, orijinal sorunun nedenine bağlıdır. Bu, bir kod satırını kaldırmak kadar basit veya yinelenen içeriği önlemek için tüm siteyi yeniden yapılandırmak kadar karmaşık olabilir.

Google Arama Konsolu veya başka bir araç, binlerce yinelenen içerik hatası olduğunu söylese de, aslında yalnızca bir büyük temel nedeni vardır. Aynı sayfanın birden çok sürümü varsa, standart etiketler hangisinin orijinal olduğunu belirtmenize yardımcı olabilir.

Tek yapmanız gereken, orijinal sayfanın URL’sine bağlantı veren bir kod satırı girmektir, örneğin: evet veya pazarlama için kod satırı.

Neyse ki, Yoast SEO gibi eklentiler bu işlemi kolaylaştırır. Standart sayfayı veya gönderinin varsayılan sürümünü her zaman varsayılan olarak bu satırı ekleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, her sayfa için gelişmiş ayarlarda manuel olarak veya Word’deki hızlı gönderi yeniden yönlendirmesini de belirtebilirsiniz.

Zaman kazandıran başka bir WordPress ipucu, Hızlı Sayfa/Gönderi Yönlendirmeleri eklentisini uygulamaktır. Bu, eski sayfalarınızın yeni sayfalara dönüştüğü ve düzenli olarak bir hasarlı köprüler dalgasının arkasında bıraktığınız durumlarda kullanışlıdır. Eklentiyi yükleyin ve eski URL’leri toplu olarak yükleyebilirsiniz, ardından her web sayfasının yeni sürümü.

Hangi URL’leri yönlendirmek istediğinizi eşlemek için bunu Kırık Bağlantı Denetleyicisi eklentisiyle birlikte kullanın.

Arama motoru optimizasyonu reklamcılığı ve pazarlaması için toplu hasarlı köprü alternatifleri ve Seo Bursa

Arama motoru pazarlama hedefli ekipmanların çoğu, olağandışı olmayan yer sorunlarını denetlemek için google ve yahoo gibi google gibi arama motorları gibi web web sitenizi yavaş yavaş çevrimiçi olarak hareket ettirir.

Yinelenen içerik materyali ve hasarlı köprüler (veya 404 hataları), maksimum web sitelerini rahatsız eden 2 maksimum olağandışı olmayan yer yavaş hareket hatalarıdır.

Arama motoru optimizasyonu reklamcılığı ve pazarlaması için kopya içerik malzemesi ve hasarlı köprü hataları

Artık WordPress gibi bir içerik materyali kontrol makinesinde değilseniz, web sitenizin .htaccess raporunu çevrimiçi olarak 301 yönlendirmelerinden oluşacak şekilde düzenlemelisiniz. Kendinize yaklaşık 301 yönlendirmeyi öğretmenizi ve bu durumda birkaç Seo Bursa uzman yardımı almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Seo Bursa , seo uzmanı bursabursa google seoseo hizmetleri bursaseo hizmeti bursabursa seo, bursa seo uzmanı, seo hizmeti bursa, bursa seo danışmanı, bursa seo danışmanlığı, seo hizmetleri bursa, bursa seo firmaları,

İletişim ve Whatsapp: (0850 241 72 74)zzzz

Write A Comment